Jak dopasować buty do stopy? Jakość materiałów.

Kupując buty, stajemy przed dużym wyzwaniem. W sklepach znajdziemy  różne modele, wykonane z materiałów syntetycznych lub naturalnych. Jak spośród tylu możliwości wybrać buty, których potrzebujemy? Skóra naturalna  zazwyczaj ma lepszą jakość niż jej sztuczne odpowiedniki. Cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza oraz trwałością, której próżno szukać wśród syntetycznego obuwia. Jest jednak zdecydowanie droższa. Warto rozważyć, czy chcemy kupować nowe obuwie co sezon, a może  wolimy cieszyć się ulubioną parą butów przez wiele lat. Sztuczne tworzywa wykorzystywane w przemyśle obuwniczym nie nie podlegają również naprawie lub efekt takiego działania jest daleki od zamierzonego.

Jak dobrać rozmiar buta, kupując przez Internet?

Zastanawiasz się,  jak dobrać rozmiar buta, kupując przez internet? Zwróć uwagę na tabelę rozmiarów dostępną na stronie producenta.  Przed dokonaniem wyboru należy precyzyjnie zmierzyć długość swojej stopy. Aby dowiedzieć się,  jak dobrać rozmiar buta, warto obrysować obie stopy  na kartce, a następnie  dokładnie  zmierzyć  rysunek. Należy pamiętać, że wewnętrzna wkładka powinna być  od 0,5 cm do 1 cm większa od obrysu. Stopy nie są idealnie symetryczne. Dlatego też należy wziąć pod uwagę tą o większej odległości pomiędzy pięta, a dużym palcem.

Jak dopasować buty do stopy? Zapiętki i wkładki.

Podczas chodzenia w butach na obcasie stopy wysuwają się  do przodu. W efekcie opadają często do  części palcowej. Wkładki piankowe niwelują ten problem, będąc dodatkową amortyzacją podczas stawiania kroków. Wkładkę należy delikatnie wkleić w przedniej części obuwia, aby cieszyć się wygodą nawet po wielu godzinach spędzonych na nogach.

Wkładka piankowa wklejona w przedniej części obuwia pozwala zlikwidować luz stopy w obuwiu, zapobiega efektowi zsuwania się stopy do przodu oraz spełnia funkcję amortyzującą. Należy zerwać papier ochronny z wkładki i umieścić klejącą stroną w przedniej części obuwia.

Wkładka piankowa zapobiega zsuwania się stopy do przodu oraz spełnia funkcję amortyzującą.
Wkładka piankowa w butach BRAVOMODA
Wkładkę piankową należy umieścić w przedniej części obuwia.

Zapiętek pomaga zmniejszyć rozmiar buta. W przypadku szczupłej stopy likwiduje luz w bucie. Należy zerwać papier ochronny z zapiętka i umieścić klejącą stroną w tylnej, górnej części obuwia.

Buty damskie BRAVOMODA
Zapiętek pomaga zmniejszyć rozmiar buta.
Buty BRAVOMODA - zapiętek.
Zapiętek należy umiescić w tylnej części obuwia.

Wymarzone buty okazały się za duże? Rozwiązaniem jest zastosowanie zapiętki, która zapobiega powstawaniu otarć i delikatnie zmniejsza rozmiar obuwia. Poprawnie założona nie zużyje się przez długi czas. Zerwij papier ochronny i ciesz się  nowym poziomem komfortu na co dzień. Zapiętka będzie dobrym wyborem również wtedy, gdy zastanawiasz się, jak wybrać rozmiar buta w przypadku bardzo wąskiej stopy. Stosując zapiętki, nie musisz już myśleć o  ciągłym przemieszczaniu się stopy we wnętrzu obuwia.